Polska Federacja Popularyzacji Turystyki

LubaNet

Na Szlaku

Ziemia Lubańska

eLuban

Przegląd Lubański

Góry Izerskie

Zarząd Główny PTSM

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2013

Logo rajdu

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.

Wyniki oficjalne imprezy

- Uczestnicy:

Ilość uczestników razem = 362 w tym turystów indywidualnych 34
Ilość zgłoszonych drużyn = 39 w tym sklasyfikowanych 27
Ilość turystów zagranicznych = 12, w tym:
Ilość turystów z Niemiec = 8
Ilość turystów z Republiki Czeskiej = 4
Ilość tras rajdowych = 8 wielodniowych + 2 trasy jednodniowe, w tym jedna według zasad IVV
Ilość uczestników na trasach IVV = 14

W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W rajdzie uczestniczyła jedna drużyna międzynarodowa mieszana składająca się z turystów z Republiki Czeskiej i Republiki Federalnej Niemiec.

- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:

  1) Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia - 289 pkt.
  2) Klub Turystyczny „Ondraszek” przy Oddziale Miejskim PTTK – Zabrze - 207 pkt.
  3) Międzynarodowa Drużyna Turystyczna (KČT Krasna Lipa CZ + GTTG Neustadt in Sachsen D) - 193 pkt.
  4) Ośrodek Sportu i Rekreacji - Sekcja Rekreacji „BOG–TUR” Dr.A – Bogatynia - 178 pkt.
  5) Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” – Białystok - 141 pkt.
  6) Drużyna Towarzyska „Depozytariusze Gór” – Lubań - 130 pkt.
  7) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. „Orła Białego” Dr.A – Kościelnik k. Lubania - 126 pkt.
  8) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 125 pkt.
  9) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Dr.A – Lubań - 97 pkt.
10) Drużyna Towarzyska „Dolnoślązacy” – Wrocław / Złotoryja - 93 pkt.
11) Sekcja Turystyki Pieszej „Wędrowiec” – Legnica / Lubin - 88 pkt.
12) Zespół Szkół > Gimnazjum Dr.A – Zawidów - 87 pkt.
       Zespół Szkół > Gimnazjum Dr.B – Zawidów - 87 pkt.
14) I Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Księcia Bolka I Dr.A – Jawor - 81 pkt.
15) Międzyszkolne Koło PTSM „Piast” – Lubań - 79 pkt.
16) Szkolne Koło Przyrodniczo-Turystyczne „Eko-Gryfiki” przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Łużyckiej
       Brygady WOP Dr.A– Gryfów Śląski - 72 pkt.
       I Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Księcia Bolka I Dr.B – Jawor - 72 pkt.
18) Samorządowa Szkoła Podstawowa – Stare Juchy k. Ełku - 71 pkt.
       Zespół Szkół > Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego Dr. B – Zawidów - 71 pkt.
20) Zespół Szkół > Gimnazjum Dr.C – Zawidów - 65 pkt.
21) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr.B – Platerówka k. Lubania - 61 pkt.
22) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr.C – Platerówka k. Lubania - 57 pkt.
23) I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego – Bolesławiec - 55 pkt.
24) Zespół Szkół > Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego Dr.A – Zawidów - 54 pkt.
25) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr.A – Platerówka k. Lubania - 43 pkt.
26) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Dr.B – Lubań - 41 pkt.
27) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr.D – Platerówka k. Lubania - 37 pkt.
28) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. A – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
29) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. B – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
30) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. C – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
31) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. D – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
32) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. E – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
33) SKKT–PTSM przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego Dr. B – Kościelnik k. Lubania - nie klasyfikowana
34) Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba Dr.A – Lubań - nie klasyfikowana
35) Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba Dr.B – Lubań - nie klasyfikowana
36) Ognisko TKKF „Osiedle” przy Spółdzielni Mieszkaniowej – Lubań - nie klasyfikowana
37) Ośrodek Sportu i Rekreacji – Sekcja Rekreacji „BOG–TUR” Dr.B – Bogatynia - nie klasyfikowana
38) Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej – Gryfów Śl. - nie klasyfikowana
39) Szkolne Koło Przyrodniczo-Turystyczne „Eko-Gryfiki” przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Łużyckiej
       Brygady WOP Dr.B – Gryfów Śląski - nie klasyfikowana

- Klasyfikacja indywidualna rajdu:

  1) Katarzyna Urbanowicz – Lubań – Lubań - 49 pkt.
  2) Karel Hanousek – CZECHY - 44 pkt.
  3) Jadwiga Bystrykowska – Bogatynia - 41 pkt.
  4) Kaziemierz Woźniak – Wrocław - 41 pkt.
  5) Barbara Domaszko – Zabrze - 40 pkt.
  6) Jerzy Brzeziński – Zabrze - 31 pkt.
  7) Krystyna Ociepko – Bogatynia - 27 pkt.
  8) Teresa Grzybowska – Bogatynia - 26 pkt.
  9) Halina Sak – Bogatynia - 24 pkt.
10) Teresa Kozanecka – Konin - 23 pkt.

Najlepszą turystką z Powiatu Lubańskiego była Katarzyna Urbańska. Najlepszym turystą z Powiatu Lubańskiego był Dariusz Urban. Najstarszą uczestniczką okazała się Inge Hartig z Niemiec (75 lat), zaś najstarszym uczestnikiem Willy Hartig z Niemiec (78 lat). Najmłodszą uczestniczką była Julia Zatylna z Platerówki (lat 9). Najmłodszym uczestnikiem był Łukasz Maruszewski z Platerówki (lat 9).

- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:

1) Klub Turystyczny PTTK "Mozaika" – Białystok - 18 pkt.
2) Samorządowa Szkoła Podstawowa Stare Juchy k. Ełku - 17 pkt.
3) Zespół Szkół > Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego Dr.B – Zawidów - 16 pkt.
4) Zespół Szkół > Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego Dr.A – Zawidów - 15 pkt.
5) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 14 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:

1) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Dr.A – Kościelnik k/ Lubania - 10 pkt.
2) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Dr.A – Lubań - 8 pkt.
3) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 7 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:

1) Międzynarodowa Drużyna Turystyczna (KČT Krasna Lipa CZ + GTTG Neustadt in Sachsen D) - 6 pkt.
2) Drużyna Towarzyska „Depozytariusze Gór” – Lubań - 5 pkt.
3) I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego – Bolesławiec - 4 pkt.

- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:

1) Klub Turystyczny „Ondraszek” przy Oddziale Miejskim PTTK – Zabrze - 207 pkt.
2) Drużyna Towarzyska „Depozytariusze Gór” – Lubań - 130 pkt.
3) Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia - 289 pkt.
4) I Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Księcia Bolka I Dr.A – Jawor - 81 pkt.
5) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego Dr.A – Kościelnik k/ Lubania - 126 pkt.
6) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 125 pkt.
7) Szkolne Koło Przyrodniczo-Turystyczne „Eko-Gryfiki” przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów
     Łużyckiej Brygady WOP Dr.A – Gryfów Śląski - 72 pkt.
8) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. Emilii Plater Dr. B – Platerówka - 61 pkt.
9) SKKT–PTTK „Świeradowskie Orły” Dr. A – Świeradów Zdrój - 60 pkt.
10) Międzynarodowa Drużyna Turystyczna (KČT Krasna Lipa CZ + GTTG Neustadt in Sachsen D) - 82 pkt.

- Nagrody specjalne:

  • Puchar Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia
  • Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia
  • Puchar Związku Gmin „Kwisa” dla najlepszej drużyny Związku Gmin „Kwisa” otrzymała Drużyna Towarzyska „Depozytariusze Gór” – Lubań
  • Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymał Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego – Zawidów
  • Puchar Starostwa Powiatowego w Lubaniu za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymał Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” – Białystok
  • Nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Szklarska Poręba za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymały: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa (CZECHY) oraz Grupa Towarzyska Turystów Górskich z Neustadt in Sachsen (NIEMCY)
  • Upominki Urzędu Miasta Szklarska Poręba otrzymali JUBILACI obchodzący urodziny podczas Rajdu KARKONOSZE : Teresa Kozanecka z Konina, Dawid Jurczak z Świeradowa Zdroju oraz dzieci z Zawidowa: Sylwester Dubaniecki, Oliwia Frankiewicz, Igor Prusinski, Julia Machniej
  • Statuetki Urzędu Lubań za udział we wszystkich dotychczasowych Rajdach KARKONOSZE otrzymały: Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego – Zawidów, Klub Turystyczny „Ondraszek” przy Oddziale Miejskim PTTK – Zabrze, Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa (CZECHY) i Grupa Towarzyska Turystów Górskich z Neustadt in Sachsen (NIEMCY)
  • Nagroda FAIR PLAY ufundowana przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu za pomoc kierownictwu trasy nr 3 i odstąpienie miejsc noclegowych innej grupie przyznano drużynie Ośrodka Sportu i Rekreacji – Sekcja Rekreacji „BOG–TUR” – Bogatynia
- Inne nagrody:

Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Nagrody otrzymali:
  • Włodzimierz Stępniak - Zabrze
  • Jerzy Król - Zabrze
  • Urszula Giza - Bogatynia
  • Bolesław Głowacki - Koło
  • Marzena Pregiel - Lubań
- Główny organizator imprezy:

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu
ul. Łużycka 1
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (75) 721 6580
tel. kom. 604 927 247
fax. (75) 721 6580
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu

- Współorganizatorzy imprezy:
  • Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
  • Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
  • Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu
  • Starostwo Powiatowe w Lubaniu
  • Urząd Miasta Lubań
  • Urząd Miasta Szklarska Poręba
- Kierownictwo Rajdu:

Komandor - Henryk Sławiński
I Z-ca komandora - Bogusława Żybort
II Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sekretarz - Monika Kordecka
Sędzia główny - Tadeusz Sławiński
Skarbnik - Krystyna Sławińska

- Trasy rajdowe prowadzili:

Przewodnicy górscy: Karolina Piór-Roman, Alina Pasińska, Grzegorz Ziółkowski, Czesław Szmelter, Tadeusz Prawelski, Marta Satoła, Robert Wochna, Kinga Gordon-Sieradzka, Teresa Fierkowicz
Przodownicy Turystyki Górskiej: Bogdan Stempkowski, Henryk Sławiński, Tadeusz Sławiński
Organizatorzy Turystyki: Jacek Sławiński, Zofia Trubisz, Danuta Śliwa, Teresa Rutkowska, Bogusława Żybort.

- Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sandecka
- Przygotowaniem bazy imprezy w Domu Wczasowym „Rzemieślnik” zajmował się kol. Artur Dąbek

- Zakwaterowanie uczestników:
  • Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Rzemieślnik” w Szklarskiej Porębie,
  • Prywatne Schronisko Górskie „Szrenica”,
  • Schronisko PTTK „Na Hali Szrenickiej”,
  • Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”,
  • Schronisko PTTK „Odrodzenie”,
  • Stacja Turystyczna „Orle” w Jakuszycach,
  • Schronisko PTSM „Złoty Widok” w Michałowicach,
  • Ośrodek Wypoczynkowy „Halny” w Szklarskiej Porębie
- Patronat medialny:
  • Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
  • Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy "Na Szlaku"
  • Telewizja Kablowa KOMSAT
  • Portal "Luban24.pl"
  • Miesięcznik Miłośników Gór „SUDETY”
  • Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy „Góry Izerskie”
  • Regionalny Portal Informacyjny „Przegląd Lubański”

Napisali o rajdzie:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej
Lokalny Portal Informacyjny Bogatynia.info
luban24.pl
Oficjalna Strona Miasta Lubań - Szkoła Podstawowa Nr 1
Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy "Na Szlaku"
Portal Informacyjny eLuban.pl
Oficjalna Strona Miasta Lubań
Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy „Góry Izerskie”


Patronat honorowy sprawowała Grupa Robocza „Turystyka”
Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Nysa” z siedzibą w Jeleniej Górze.


Powrót na górę strony


Strona istnieje dzięki dofinansowaniu z funduszy PHARE Cross-Border Co-operation
PTSM Lubań © 2001-2020 ptsmluban@poczta.fm