Polska Federacja Popularyzacji Turystyki

LubaNet

Na Szlaku

Ziemia Lubańska

eLuban

Przegląd Lubański

Góry Izerskie

Zarząd Główny PTSM

II Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2000

Logo rajdu

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Wyniki oficjalne imprezy

- Uczestnicy:

Ilość uczestników razem= 475
Ilość zgłoszonych drużyn= 55
Ilość sklasyfikowanych drużyn= 52
Ilość turystów indywidualnych= 22
Ilość tras rajdowych= 12
W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z 9 województw: lubelskie, łódzkie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, śląskie i dolnośląskie.
W rajdzie uczestniczyły drużyny z republiki czeskiej: KČT Krasna Lipa, KČT Rumburk, KČT Dolni Pustevna, KČT Varnsdorf oraz po jednej drużynie z Parkschule Zittau oraz SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt w Saksonii.

- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:
1) Klub Turystyczny "Dreptak" przy Zespole Szkół - Sawin k/Chełma 287 pkt.
2) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Sznurówa" przy Hucie Miedzi "Legnica" Dr. A 246 pkt.
3) Klub Turystyczny "Młodzik" przy Młodzieżowym Domu Kultury - Chełm 235 pkt.
4) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Sznurówa" przy Hucie Miedzi "Legnica" Dr. B 189 pkt.
5) Klub Turystyki Górskiej "Świstak" - Szczecin 158 pkt.
6) Szkoła Podstawowa nr 6 - Jelenia Góra - Cieplice Śląskie Zdrój 151 pkt.
7) Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. B 139 pkt.
8) Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - Republika Czeska 134 pkt.
9) Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. A 132 pkt.
10) Koło PTSM przy Szkole Podstawowej w Radawczyku II - Motycz k/ Lublina 131 pkt.
11) Internat Zespołu Szkół Agrobiznesu - Bolków 129 pkt.
12) Koło PTSM nr 82 przy Szkole Podstawowej nr 2 - Brwinów k/Żyrardowa Dr. A 127 pkt.
13) Koło PTTK nr 23 przy Górnośląskich Zakładach Gazowniczych - Zabrze 126 pkt.
14) Szkolne Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Mirsk 125 pkt.
15) Koło Grodzkie PTTK nr 4 - Jelenia Góra 112 pkt.
16) Gimnazjum nr 1 - Lubań 110 pkt.
17) Parkschule Mittelschule Zittau - Niemcy 109 pkt.
18) Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 4 - Olsztyn 105 pkt.
19) Koło PTSM przy Gimnazjum w Radawczyku II - Motycz k/ Lublina Dr. A 99 pkt.
20) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Zawidów Dr. B 99 pkt.
21) Gimnazjum nr 1 - Świeradów Zdrój Dr. B 97 pkt.
22) Klub Czeskich Turystów KČT Rumburk - Republika Czeska 93 pkt.
23) Gimnazjum - Lubomierz 93 pkt.
24) Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. C 92 pkt.
25) Klub Turystyki Górskiej "Świstak" - Choszczno 86 pkt.
26) Środowiskowe Koło PTTK przy Miejskiej Bibliotece Publicznej - Zgorzelec 84 pkt.
27) Gimnazjum nr.1 - Świeradów Zdrój Dr. A 81 pkt.
28) Klub Czeskich Turystów KČT Varnsdorf - Republika Czeska 80 pkt.
29) Koło PTTK "Kolejarzy" nr 9 - Konin 76 pkt.
30) Liceum Ogólnokształcące - Bogatynia 72 pkt.
31) Klub Czeskich Turystów KČT Dolni Pustevna - Republika Czeska 68 pkt.
32) Szkoła Podstawowa nr 4 im. B. Chrobrego - Zgorzelec 68 pkt.
33) Klub Turystyczny SBB Deutscher Alpenverein Neustadt/Sachsen - Niemcy 65 pkt.
34) Liceum Ogólnokształcące - Kowary 65 pkt.
35) Koło PTSM nr 82 przy Szkole Podstawowej nr 2 - Brwinów k/Żyrardowa Dr. B 64 pkt.
36) Koło PTSM przy Gimnazjum w Radawczyku II - Motycz k/ Lublina Dr. B 63 pkt.
37) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Zawidów Dr. A 63 pkt.
38) Gimnazjum nr.1 - Zgorzelec Dr. B 60 pkt.
39) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Zawidów Dr. C 59 pkt.
40) Szkoła Podstawowa - Lubomierz Dr. A 58 pkt.
41) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań 58 pkt.
42) Szkoła Podstawowa - Lubomierz Dr. B 55 pkt.
43) Gimnazjum - Zawidów 55 pkt.
44) Szkoła Podstawowa - Leśna 52 pkt.
45) Koło PTSM przy Szkole Podstawowej w Szyszkowej - Leśna 45 pkt.
46) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Zawidów Dr. D 43 pkt.
47) Gimnazjum nr.1 - Zgorzelec Dr. A 40 pkt.
48) Szkoła Podstawowa - Mysłakowice 38 pkt.
49) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Nowogrodziec 38 pkt.
50) Drużyna Towarzyska - Nowogrodziec 36 pkt.
51) Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego - Bolesławiec 36 pkt.
52) Drużyna Towarzyska - Zaręba 33 pkt.
53) Drużyna Towarzyska - Węgliniec -- pkt.
54) Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. D -- pkt.
55) Miejskie Koło i Klub Przewodników Miejskich PTTK - Gliwice -- pkt.

- Klasyfikacja indywidualna rajdu:

1) Jerzy Tyndyk, Gliwice 127 pkt.
2) Krystyna Foryś, Gliwice 47 pkt.
3) Roman Sobański, Poznań 45 pkt.
4) Krzysztof Król, Legnica 40 pkt.
5) Andrzej Kowalski, Legnica 38 pkt.
6) Janusz Tylkowski, Szczecin 36 pkt.
7) Piotr Sławiński, Lubań 31 pkt.
8) Łukasz Popko, Lubań 29 pkt.
9) Władysław Lipina, Zabrze 28 pkt.
10) Jan Jabłoński, Jelenia Góra 23 pkt.

Najlepszą turystką z miasta Lubania była Teresa Ruktowska (17 pkt.), a najlepszym turystą Piotr Sławiński (31 pkt.). Najmłodszym uczestnikiem okazał się Wojciech Baran z Zawidowa (9 lat), zaś najstarszym Jerzy Tyndyk z Gliwic (75 lat).
  • Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:
  1. Klub Turystyki Pieszej PTTK "Sznurówa" przy Hucie Miedzi "Legnica" Dr. A 13 pkt.
  2. Internat Zespołu Szkół Agrobiznesu - Bolków 12 pkt.
  3. Koło PTSM nr 82 przy Szkole Podstawowej nr 2 - Brwinów k/Żyrardowa Dr. A 11 pkt.
  • Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:
  1. Szkoła Podstawowa nr 6 - Jelenia Góra - Cieplice Śląskie Zdrój 4 pkt.
  2. Klub Turystyczny "Dreptak" przy Zespole Szkół - Sawin k/Chełma 3 pkt.
  3. Koło PTSM przy Szkole Podstawowej w Szyszkowej - Leśna 2 pkt.
  • Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:
  1. Koło Grodzkie PTTK nr 4 - Jelenia Góra 6 pkt.
  2. Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. A 5 pkt.
  3. Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - Republika Czeska 3 pkt.
  • Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:
  1. Koło PTTK nr 23 przy Górnośląskich Zakładach Gazowniczych - Zabrze
  2. Klub Turystyki Górskiej "Świstak" - Szczecin
  3. Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym - Lubań Dr. B
  4. Gimnazjum nr 1 - Lubań
  5. Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - Republika Czeska
  6. Szkoła Podstawowa nr 6 - Jelenia Góra - Cieplice Śląskie Zdrój
  7. Klub Turystyczny "Dreptak" przy Zespole Szkół - Sawin k/Chełma
  8. Gimnazjum - Lubomierz
  9. A) Gimnazjum nr 1 - Świeradów Zdrój Dr. B
    B) Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego - Zawidów Dr. B
  10. (kolarska) Koło Grodzkie PTTK nr 4 - Jelenia Góra
  11. (dowolna) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Sznurówa" przy Hucie Miedzi "Legnica" Dr. A
  • Nagrody specjalne:
  • Puchar Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymał Klub Turystyczny "Dreptak" przy Zespole Szkół z Sawina k/Chełma
  • Puchar Marszałka Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny byłego województwa jeleniogórskiego otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6 z Jeleniej Góry - Cieplice Śląskie Zdrój
  • Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego dla najlepszej drużyny niemieckiej otrzymał Klub Turystyczny SBB Deutscher Alpenverein Neustadt/Sachsen z niemiec
  • Puchar Przewodniczącego Związku Gmin Kwisa dla najlepszej drużyny Związku Gmin Kwisa otrzymało Koło PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaniu Dr. B
  • Puchar Burmistrza Miasta Lubania dla najlepszej drużyny czeskiej otrzymał KČT Krasna Lipa z Republiki Czeskiej
  • Puchar Prezesa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Jelenia Góra za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymała Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego z Zawidowa
  • Puchar Prezesa Oddziału Miejskiego PTSM w Lubaniu za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymał Klub Turystyczny "Młodzik" przy Młodzieżowym Domu Kultury z Chełma
  • Puchar Burmistrza Miasta Karpacza dla drużyny zagranicznej uczestniczącej w tej imprezie poraz czwarty otrzymała Parkschule Mittelschule Zittau z niemiec
  • Inne nagrody:
Talony uprawniające do zniżkowego udziału w III Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu NYSA "KARKONOSZE 2001" wylosowali:
za 70zł - Jolanta Kuś z Kościelnika k/Lubania
za 60zł - Małgorzata Buklarewicz z Jeleniej Góry
za 50zł - Katarzyna Trzcińska z Mirska
za 40zł - Jan Jabłoński z Jeleniej Góry
za 30zł - Patryk Luty z Mirska

  • Główni organizatorzy imprezy:
Oddział Miejski PTSM w Lubaniu
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA - Grupa Robocza "Turystyka"
  • Współorganizatorzy imprezy:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
Starostwo Powiatowe w Lubaniu
Urząd Miasta w Lubaniu
Urząd Miasta w Karpacz
Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu

  • Kierownictwo Rajdu:
Komandor- Henryk Sławiński
Z-ca komandora- Tadeusz Sławiński
Z-ca komandora- Bogdan Stempkowski
Sekretarz- Stanisław Rutkowski
Skarbnik- Krystyna Sławińska

Przy organizacji rajdu współpracowała 21-osobowa kadra programowa PTTK składająca się z:
7 Przewodników Sudeckich PTTK, 7 Przodowników Turystyki Górskiej, 3 Przodowników Turystyki Pieszej, 2 Przodowników Kolarstwa oraz 2 Organizatorów Turystyki.
  • IMPREZA BYŁA DOFINANSOWANA Z FUNDUSZY
UNII EUROPEJSKIEJ PHARE CROSS BORDER COOPERATION
  • Patronat medialny sprawował
Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
  • Sponsorami imprezy były niżej wymienione instytucje, firmy i osoby prywatne:
1) Sklep Meblowy Halina Skibińska-Pigla Lubań 100zł
2) PHU Skład Opału "Janar" Jan Szybko Lubań 100zł
3) Handel Opałem S.C. "Jakuszko" Lwówek Śląski 50zł
4) Skład Opału Kulczycka-Juncewicz Lubań 100zł
5) Hurtownia Biurowych Artykułów Janina Orpiszewska Lubań 100zł
6) Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Społem" Lubań 150zł
7) Pracowniazłotnicza Henryk Stańczyk Lubań 50zł
8) Pawilon Handlowy "Modus" Lubań 150zł
9) Bank Zachodni S.A. Oddział Lubań 100zł
10) Sklep Nasienno-zaopatrzeniowy S.C. H. Szatkowska, A. Łatka Lubań 50zł
11) Sklep "Modny Pan" Jan Jurak Lubań 100zł
12) PHU "Familo" S.C. R. Juckiewicz, W. Gardyjan Lubań 100zł
13) Pani Sławomira Nuszkiewicz Sklep Meblowy "Oskar" Lubań 50zł
14) Zakład Fotograficzny Eugeniusz Kulczycki Lubań 50zł
15) "Zodiak" Zakład Handlowo-Usługowo-Produkcyjny Leszek Niewrzędowski Lubań 200zł
16) Hurtownia "Budujemy Dom" Ewa Janisz Lubań 100zł
17) Firma Handlowa "Mozaika" Krystyna Golis Lubań 200zł
18) PPUH "Agrometal" Lubań 200zł
19) "PHU "Perfekta" Spółka z o.o. Lubań 100zł
20) Zakład Metalowy Wiesław Czyrko Lubań 100zł
21) Kancelaria Notarialna Dorota Danel Lubań 300zł
22) Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Jelenia Góra 150zł
23) Centrum Handlowe "Profit" Alicja i Wojciech Wypychowie Lubań 50zł
24) "NEXT" COMPUTERS S.C. Lubań 50zł
25) Sklep "Renifer" Jadwiga Kowerko Lubań 50zł
26) METAL-PLAST Zakład Produkcyjno-Handlowy Henryków 200zł
27) Firma "Szyldy-Reklama" Morgota Jabłońska Lubań 50zł
28) Inspektorat PZU S.A. Lubań 150zł
29) Telewizja Kablowa "Komsat" Adam Kaszta Lubań 100zł
30) Księgarnia Stanisław Krawczyk Lubań 80zł
31) Hurt-Detal-Rower Paweł Bartolewski Lubań 220zł
32) Dom Handlowy "Klondike" S.C. Górski-Kumuć Lubań 50zł
33) Firma Handlowa "Tadex" S.C. Lubań 50zł
34) Pizzeria "Margerita" Teresa Kremis Lubań 50zł

  • Pomocy materialnej przy organizacji imprezy udzieliły:
1) Młodzieżowy Dom Kultury Lubań
2) Agencja Usługowo-Handlowa Grażyna Pasternak Lubań
3) Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Lubań
4) Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Karpacz
5) PHU "Regio II" Krystyna Sławińska Lubań

  • Zaproszenie na następną imprezę:
III Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA "Karkonosze 2001" odbędzie się w dniach 3-7 października 2001 roku z zakończeniem w Szklarskiej Porębie.
Powrót na górę strony


Strona istnieje dzięki dofinansowaniu z funduszy PHARE Cross-Border Co-operation
PTSM Lubań © 2001-2020 ptsmluban@poczta.fm