|
XIX Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2017
KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU
Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.
Wyniki oficjalne imprezy
- Uczestnicy:
Ilość uczestników razem = 441 w tym turystów indywidualnych 26
Ilość zgłoszonych drużyn = 49 w tym sklasyfikowanych 27
Ilość turystów zagranicznych = 8 w tym z Czech 5 osób; z Niemiec 3 osoby oraz grupa 12 studentów z zagranicy
Ilość tras rajdowych = 8 wielodniowych + 2 trasy jednodniowe i 1 trasa według zasad IVV
Ilość uczestników na trasie IVV = 10
W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego i podlaskiego.
- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:
1) Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A - 265 pkt
2) Drużyna „Turystyczna Czwórka” - Bolesławiec - 189 pkt
3) Koło PTTK nr 29 Świeradów Zdrój/Czerniawa Zdrój - 176 pkt
4) Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” - Lubań - 157 pkt
5) SKKT-PTTK "Dreptaki" > IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa - Szczecin Dr. A - 134 pkt
6) I Liceum Ogólnokształcące - Jawor - 116 pkt
7) Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” - Białystok - 112 pkt
8) Osiedlowa Koło PTTK „PIAST” nr 35 - Lubań - 96 pkt
8) Stowarzyszenie ”Wspólne Dobro” - Lubsko - 96 pkt
10) Drużyna Turystyczna „Lwówniczanie” - Lwówek Śląski - 95 pkt
10) Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin k. Kępna - 95 pkt
12) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 88 pkt
13) SKKT-PTTK "Dreptaki" > IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa - Szczecin Dr. B - 87 pkt
14) Gimnazjum przy Zespole Szkół - Zawidów Dr. G - 73 pkt
15) Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. B - 62 pkt
15) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Drużyna Nauczycieli - 62 pkt
15) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. A - 62 pkt
18) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. B - 60 pkt
19) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. C - 55 pkt
19) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. E - 55 pkt
19) Klub Czeskich Turystów - Krasna Lipa - CZECHY - 55 pkt
22) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. H - 54 pkt
23) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. F - 53 pkt
24) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. D - 52 pkt
24) Drużyna Górnośląska - 52 pkt
26) Grupa Towarzyska Wielkopolanie - 28 pkt
- Drużyny niesklasyfikowane: (uczestniczące w rajdzie na trasach jednodniowych, dwudniowych lub rezygnujące ze współzawodnictwa)
Ognisko TKKF „Osiedle” - Sekcja Turystyczna przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań
Szkoła Podstawowa im. E. Plater - Platerówka k. Lubania
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza - Gryfów Śląsk
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze „EKO-GRYFIKI” przy Szkole Podstawowej - Gryfów Śląski
Grupa Indywidualnych Turystów „Swoje Wrocław” - Wrocław
Oddział Łużycki PTSM - Lubań
Miejski Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie - Świeradów Zdrój
- Klasyfikacja indywidualna rajdu:
1) Czesław Szmelter – Bolesławiec - 80 pkt
2) Katarzyna Ziółkowska – Lubań - 69 pkt
3) Mariusz Wiatr - Świeradów-Zdrój/Czerniawa Zdrój - 53 pkt
4) Danuta Wiatr - Świeradów-Zdrój/Czerniawa Zdrój - 46 pkt
5) Waldemar Hejza – Szczecin - 43 pkt
6) Agata Rusiecka - Bolesławiec - 42 pkt
7) Bogusława Pikulska-Baranowska - Bogatynia - 39 pkt
7) Janusz Baranowski - Bogatynia - 39 pkt
7) Agnieszka Wittig - Lubań - 39 pkt
10) Zambrowski Robert - Bogatynia - 37 pkt
Najlepszą turystką z Powiatu Lubańskiego była Katarzyna Ziółkowska z Leśnej. Najlepszym turystą z Powiatu Lubańskiego był Mariusz Wiatr z Świeradowa-Zdroju. Najstarszą uczestniczką okazała się Ludwika Ledwoń z Katowic (78 lat), zaś najstarszym uczestnikiem Zdzisław Pawliszyn z Lubania (73 lat). Najmłodszą uczestniczką była Hanna Sieradzka z Mirska (lat 8). Najmłodszym uczestnikiem był Krzysztof Różnicki z Bolesławca (lat 6).
- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:
1) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów - 15 pkt
2) Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” - Białystok - 14 pkt
3) SKKT-PTTK "Dreptaki" - IV LO im. B. Prusa z Szczecina Dr. A - 13 pkt
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:
1) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec - 5 pkt
2) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. A - 4 pkt
3) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. B - 3 pkt
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:
1) Sekcja Turystyki i Rekreacji „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A - 4 pkt
2) Koło PTTK nr 29 Świeradów Zdrój/Czerniawa Zdrój - 3 pkt
3) Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” - Lubań - 2 pkt
- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:
1) Grupa Turystyczna „Depozytariusze Gór” - Lubań - 157 pkt
2) Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika - Bralin k. Kępna - 95 pkt
3) SKKT-PTTK "Dreptaki" > IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa - Szczecin Dr. A - 134 pkt
4) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów Dr. Gimnazjalna - 73 pkt
5) Drużyna „Turystyczna Czwórka” - Bolesławiec - 189 pkt
6) BRAK KLASYFIKACJI
7) Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „BOG-TUR” przy Ośrodku Spotu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A - 265 pkt
8) BRAK KLASYFIKACJI
9) BRAK KLASYFIKACJI
10) BRAK KLASYFIKACJI
- Nagrody specjalne:
- Puchar Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymała drużyna Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „BOG-TUR” przy Ośrodku Spotu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A
- Puchar Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny z pionu Szkół
Ponadgimnazjalnych otrzymała drużyna SKKT-PTTK "Dreptaki" > IV LO im. B. Prusa z Szczecina Dr. A
- Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego dla najlepszej drużyny z pionu Szkół Gimnazjalnych otrzymało Gimnazjum im. Polskich Noblistów z Bralina k. Kępna
- Puchar Burmistrza Miasta Lubań dla najlepszej drużyny z pionu Szkół Podstawowych otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowa im. Mikołaja Kopernika - Bralin k Kępna
- Puchar Burmistrza Miasta Szklarska Poręba za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymał Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Zawidów
- Puchary Burmistrza Miasta Miasta Szklarska Poręba za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymał Klub Turystyczny PTTK „Mozaika” z Białegostoku
- Statuetkę Burmistrza Miasta Szklarska Poręba za udział w rajdzie po raz piaty otrzymała drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie Dr. A - Świeradów-Zdrój
- Statuetkę Prezesa Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu za wygranie konkursu turystyczno-krajoznawczym drużyn młodszych otrzymała drużyna z Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec
- Statuetkę Prezesa Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu za wygranie konkursu turystyczno-krajoznawczym drużyn starszych otrzymała drużyna z Sekcji Turystyki i Rekreacji „BOG-TUR” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - Bogatynia Dr. A
- Upominki Urzędu Miasta Szklarska Poręba otrzymali JUBILACI obchodzący urodziny podczas Rajdu KARKONOSZE: Anna Batko z Warszawy, Adrianna Walentynowicz z Zawidowa oraz Krystyna Wąsik z Lubania
- Inne nagrody:
Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Nagrody otrzymali:
- Danuta Wiatr - Świeradów Zdrój
- Ewa Siergun - Świeradów Zdrój
- Barbara Otroniuk - Bogatynia
- Bogusława Pikulska-Baranowska - Bogatynia
- Krzysztof Różnicki - Bolesławiec
- Główny organizator imprezy:
Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu
ul. Łużycka 1
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (75) 721 6580
GSM 604 927 247
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu
- Współorganizatorzy imprezy:
- Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
- Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
- Starostwo Powiatowe w Lubaniu
- Urząd Miasta Lubań
- Urząd Miasta Szklarska Poręba
- Kierownictwo Rajdu:
Komandor - Henryk Sławiński
I Z-ca komandora - Bogusława Żybort,
II Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sędzia główny - Tadeusz Sławiński
Sędziowie - Jacek Sławiński i Wojciech Król
Skarbnik - Krystyna Sławińska
Tłumacz - Helena Sandecka
Przygotowanie bazy - Iwona Białas
- Trasy rajdowe prowadzili:
Przewodnicy Sudeccy: Krzysztof Zając, Kinga Gordon-Sieradzka, Tomasz Duda, Teresa Fierkowicz, Alina Pasińska, Tadeusz Prawelski
Przodownicy Turystyki Górskiej: Paweł Idzik, Wojciech Król, Krzysztof Król, Tadeusz Sławiński, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Krzysztof Podkowiński, Radosław Goś, Bogdan Stempkowski
Organizatorzy Turystyki: Jacek Sławiński, Stanisław Rutkowski, Danuta Śliwa, Bogusława Żybort
- Pomocy organizacyjnej lub materialnej udzieliły:
- Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Lubań
- Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Szklarska Poręba
- Certyfikowane Biuro Rachunkowe mgr Aneta Matławska-Woźniak Lubań
- Spółdzielnia Mieszkaniowa – Lubań
- PHU „Regio ” Henryk Sławiński – Lubań
- Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością „PKS Voyager” – Lubań
- Lokalny Inkubator NGO - Lubań
- Zakwaterowanie uczestników:
- Stacja Turystyczna „Orle” w Jakuszycach
- Schronisko PTTK „Na Stogu Izerskim”
- Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”
- Schronisko PTTK „Na Hali Szrenickiej”
- Prywatne Schronisko Górskie „Szrenica”
- Ośrodek Wczasowy „Rzemieślnik” w Szklarskiej Porębie
Patronat Honorowy Rajdu – Burmistrz Miasta Szklarska Poręba Pan Mirosław Graf
- Patronat medialny:
- Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
- Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy "Na Szlaku"
- Regionalny Portal Internetowy „nj24.pl”
- Regionalny Portal Internetowy „Przegląd Lubański”
- Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy „Góry Izerskie”
- Dostawca Internetu "LubaNET"
Powrót na górę strony
|