|
XIV Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2012
KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU
Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.
Wyniki oficjalne imprezy
- Uczestnicy:
Ilość uczestników razem = 323 w tym turystów indywidualnych 20
Ilość zgłoszonych drużyn = 35 w tym sklasyfikowanych 26
Ilość turystów zagranicznych = 56, w tym:
Ilość turystów z Niemiec = 10
Ilość turystów z Republiki Czeskiej = 46
Ilość tras rajdowych = 8 wielodniowych + 2 trasy jednodniowe według zasad IVV
Ilość uczestników na trasach IVV = 61
W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
W rajdzie uczestniczyły 4 drużyny z Republiki Czeskiej: dwie z Klubu Czeskich Turystów KČT z Krasnej Lipy, dwie z Klubu Czeskich Turystów KČT z Varnsdorfu, a z Republiki Federalnej Niemiec jedna grupa towarzyska turystów górskich z Neustadt w Saksonii oraz jedna z Berlina.
- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:
1) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A – Szczecin - 236 pkt.
2) Koło Przewodników "Ondraszek" przy Oddziale Miejskim PTTK – Zabrze - 209 pkt.
3) Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia - 203 pkt.
4) Drużyna "Depozytariusze Gór" – Lubań - 183 pkt.
5) Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa Dr. A – Krasna Lipa (CZECHY) - 167 pkt.
6) Ośrodek Sportu i Rekreacji - sekcja rekreacji "BOG-TUR" – Bogatynia - 146 pkt.
7) Gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 – Bolesławiec - 136 pkt.
8) Klub Turystyczny "Mozaika" – Białystok - 124 pkt.
9) "Grupa Kaczawska" – Złotoryja - 115 pkt.
10) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego Dr. A – Kościelnik k. Lubania - 111 pkt.
11) Oddział PTTK Łódź -Polesie Klub "Stonoga" – Łódź - 107 pkt.
Drużyna "Jerzyki II" – Leszno - 107 pkt.
SKKT-PTTK przy Gimnazjum im. Polskich Noblistów – Bralin - 107 pkt.
I Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Księcia Bolka I – Jawor - 107 pkt.
15) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 105 pkt.
16) Grupa Towarzyska – Stare Juchy k. Ełku - 84 pkt.
17) SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II – Wieruszów - 83 pkt.
18) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr. B – Platerówka k. Lubania - 82 pkt.
Grupa Turystów PTTK – Konin - 82 pkt.
20) Gimnazjum Publiczne – Pisarzowice - 80 pkt.
21) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. E. Plater Dr. A – Platerówka k. Lubania - 75 pkt.
22) Publiczne Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza – Perzów - 73 pkt.
23) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B – Zawidów - 64 pkt.
24) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A – Zawidów - 61 pkt.
25) Drużyna "Gosie I" – Leszno - 53 pkt.
26) SKKT-PTTK "Świeradowskie Orły" Dr. A – Świeradów Zdrój - 40 pkt.
27) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego Dr. B – Kościelnik k. Lubania - nie klasyfikowana
28) Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa Dr. B – Krasna Lipa (CZECHY) - nie klasyfikowana
29) Grupa Turystów Górskich – Neustadt in Sachsen (NIEMCY) - nie klasyfikowana
30) Klub Czeskich Turystów KČT – Varnsdorf Dr. A (CZECHY) - nie klasyfikowana
31) Klub Czeskich Turystów KČT – Varnsdorf Dr. B (CZECHY) - nie klasyfikowana
32) SKKT-PTTK "Świeradowskie Orły" Dr. B – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
33) SKKT-PTTK "Świeradowskie Orły" Dr. C – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
34) SKKT-PTTK "Świeradowskie Orły" Dr. D – Świeradów Zdrój - nie klasyfikowana
35) Osiedlowe Koło PTSM "Piast" – Lubań - nie klasyfikowana
- Klasyfikacja indywidualna rajdu:
1) Katarzyna Ziółkowska – Lubań - 46 pkt.
2) Katarzyna Urbanowicz – Bierna - 45 pkt.
3) Karel Hanousek – CZECHY - 41 pkt.
4) Kaziemierz Woźniak – Wrocław - 40 pkt.
5) Jadwiga Bystrykowska – Bogatynia - 35 pkt.
6) Waldemar Malewicz – Białystok - 33 pkt.
Najlepszą turystką z Powiatu Lubańskiego była Katarzyna Ziółkowska. Najlepszym turystą z Powiatu Lubańskiego był Adam Zapłata. Najstarszym uczestnikiem okazał się Willy Hartig z Niemiec (77 lat), zaś najmłodszymi uczestniczkami były Maja Urbańska z Platerówki (9 lat) oraz na trasie dowolnej Zoja Mularczyk (6 lat).
- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:
1) Klub Turystyczny PTTK "Mozaika" – Białystok - 15 pkt.
2) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B – Zawidów - 14 pkt.
3) Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – Nowogrodziec - 13 pkt.
4) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Dr. A – Kościelnik k. Lubania - 12 pkt.
5) Szkoła Podstawowa im. E. Plater Dr. A – Platerówka k. Lubania - 11 pkt.
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:
1) Gimnazjum Samorządowe nr 3 – Bolesławiec - 4 pkt.
2) Szkoła Podstawowa im. E. Plater Dr. A – Platerówka k. Lubania - 2 pkt.
3) Szkoła Podstawowa im. E. Plater Dr. B – Platerówka k. Lubania - 1 pkt.
- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:
1) Klub Czeskich Turystów – KČT Krasna Lipa Dr. A – Krasna Lipa – CZECHY - 6 pkt.
2) Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia - 5 pkt.
3) Drużyna "Depozytariusze Gór" – Lubań - 4 pkt.
- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:
1) Klub Turystyczny „Ondraszek” przy Oddziale Miejskim PTTK – Zabrze - 209 pkt.
2) Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej – Bogatynia - 203 pkt.
4) Ośrodek Sportu i Rekreacji - Sekcja Rekreacji "BOG-TUR" – Bogatynia - 146 pkt.
5) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A – Szczecin - 236 pkt.
6) Gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 – Bolesławiec - 136 pkt.
7) Klub Czeskich Turystów – KČT Krasna Lipa Dr. A – Krasna Lipa – CZECHY - 167 pkt.
8) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Dr. A – Kościelnik k. Lubania - 111 pkt.
9) Gimnazjum Publiczne – Pisarzowice - 80 pkt.
10) SKKT-PTTK Szkoła Podstawowa im. E. Plater Dr. B – Platerówka k. Lubania (trasa jednodniowa) - 82 pkt.
11) SKKT-PTTK " Świeradowskie Orły" Dr. A – Świeradów Zdrój (trasa jednodniowa) - 40 pkt.
- Nagrody specjalne:
- Puchar Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymało IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B ze Szczecina
- Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej z Bogatyni
- Puchar Związku Gmin „Kwisa” dla najlepszej drużyny Związku Gmin „Kwisa” otrzymała Drużyna "Depozytariusze Gór" z Lubania
- Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymało SKKT-PTTK "Świeradowskie Orły" Dr. A ze Świeradowa Zdroju
- Puchary Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymał Klub Turystyczny "Mozaika" z Białegostoku
- Statuetki Starostwa Powiatowego w Lubaniu za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymały: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa – CZECHY oraz Grupa Towarzyska Turystów Górskich z Neustadt in Sachsen – NIEMCY
- Upominki od Starosty Powiatu Lubańskiego otrzymali jubilaci obchodzący urodziny podczas imprezy: Teresa Kozanecka z Konina i Igor Prusiński z Zawidowa
- Inne nagrody:
Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Burmistrza Miasta Karpacza. Nagrody otrzymali:
- Bożena Przybylska - Zabrze
- Zdzisława Wujek - Łódź
- Jadwiga Bystrykowska - Bogatynia
- Anita Zaborowska - Jelenia Góra
- Krzysztof Wójcicki - Gryfów Śląski
- Główny organizator imprezy:
Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu
ul. Łużycka 1
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (75) 721 6580
tel. (75) 722 6320
tel. kom. 604 927 247
fax. (75) 721 6580
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu
- Współorganizatorzy imprezy:
- Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
- Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
- Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu
- Starostwo Powiatowe w Lubaniu
- Urząd Miasta Lubań
- Urząd Miasta w Karpaczu
- Kierownictwo Rajdu:
Komandor - Henryk Sławiński
Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sekretarz - Bogusława Żybort
Sędzia główny - Tadeusz Sławiński
Skarbnik - Krystyna Sławińska
- Trasy rajdowe prowadzili:
Bogdan Stempkowski, Zofia Trubisz, Karolina Piór–Roman, Grzegorz Ziółkowski, Czesław Szmelter, Tadeusz Prawelski,
Danuta Śliwa, Marta Satoła, Stanisław Rutkowski, Tadeusz Sławiński, Kinga Gordon–Sieradzka, Henryk Sławiński, Krystyna
Sławińska, Michał Murawiak, Bogusława Żybort
- Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sandecka
- Zakwaterowanie: Zdzisław Turowski
Patronat honorowy sprawowała Grupa Robocza „Turystyka” Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Nysa”
z siedzibą w Jeleniej Górze oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna z siedzibą we Wrocławiu.
Patronat medialny sprawowały:
Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
Portal "Luban24.pl"
Telewizja Kablowa KOMSAT
Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy "Na Szlaku"
Napisali o rajdzie:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni
luban24.pl
Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu
Dwutygodnik Ziemia Lubańska
Szkolne Koło Turystyczne Gimnazjum w Perzowie
Powrót na górę strony
|