Polska Federacja Popularyzacji Turystyki

LubaNet

Na Szlaku

Ziemia Lubańska

eLuban

Przegląd Lubański

Góry Izerskie

Zarząd Główny PTSM

IX Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2007

Logo rajdu

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.

Wyniki oficjalne imprezy

- Uczestnicy:

Ilość uczestników razem = 385 w tym turystów indywidualnych 45
Ilość zgłoszonych drużyn = 35 w tym sklasyfikowanych 27
Ilość turystów zagranicznych = 76, w tym:
Ilość turystów z Niemiec = 50
Ilość turystów z Republiki Czeskiej = 26
Ilość tras rajdowych = 7 wielodniowych + 2 trasy jednodniowe według zasad IVV
Ilość uczestników na trasach IVV = 98

W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i mazowieckiego.

W rajdzie uczestniczyły trzy drużyny z Republiki Czeskiej: z Klubu Czeskich Turystów KČT z Krasnej Lipy, Vansdorfu i Dolni Poustevni, a z Republiki Federalnej Niemiec jedna z SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt w Saksonii, oraz cztery z Klubu Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V.

- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:

  1) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy - Żary 241 pkt.
  2) Klub Turystyczny "Ondraszek" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 192 pkt.
  3) Klub Turystyki Pieszej "Stonoga" przy Oddziale PTTK - Łódź-Polesie 189 pkt.
  4) SKKT-PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza - Lubań 180 pkt.
  5) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY 165 pkt.
  6) Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań 159 pkt.
  7) Klub Turystyczny "Mnich" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 130 pkt.
  8) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin 125 pkt.
  9) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin 124 pkt.
10) Gimnazjum Samorządowe nr 3 - Bolesławiec 123 pkt.
11) Grupa Towarzyska - Leszno 120 pkt.
12) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań 118 pkt.
13) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. C - Szczecin 113 pkt.
14) Zespół Szkół Gimnazjalnych - Rokitnica 109 pkt.
15) Zakladowe Koło PTTK nr 50 "Turów" - Bogatynia 100 pkt.
16) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów 97 pkt.
17) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. F - Zawidów 94 pkt.
18) Grupa Towarzyska - Konin 86 pkt.
19) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów 85 pkt.
      Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec 85 pkt.
21) Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin 83 pkt.
22) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 82 pkt.
23) SBB-DAV - Neustadt in Sachsen - NIEMCY 75 pkt.
24) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. C - Zawidów 74 pkt.
25) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. E - Zawidów 70 pkt.
26) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki - Lubań 66 pkt.
27) Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań 48 pkt.
28) Gimnazjum Publiczne im. Aleksandra Fredry - Pisarzowice (nie klasyfikowana)
29) Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater - Platerówka (nie klasyfikowana)
30) Klub Czeskich Turystów - KČT Vansdorf - CZECHY (nie klasyfikowana)
31) Klub Czeskich Turystów - KČT Dolni Poustevna - CZECHY (nie klasyfikowana)
32) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. A - NIEMCY (nie klasyfikowana)
33) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. B - NIEMCY (nie klasyfikowana)
34) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. C - NIEMCY (nie klasyfikowana)
35) Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. D - NIEMCY (nie klasyfikowana)

- Klasyfikacja indywidualna rajdu:

  1) Jacek Sławiński - Lubań 61 pkt.
  2) Grzegorz Ziółkowski - Lubań 53 pkt.
  3) Katarzyna Ziółkowska - lubań 30 pkt.
       Katarzyna Urban - Bolesławiec 30 pkt.
  5) Władysław Lipina - Zabrze 28 pkt.
  6) Edmund Gorczyca - Szczecin 26 pkt.
       Marek Sobczyński - Łódź 26 pkt.
  8) Jadwiga Bystrykowaska - Bogatynia 25 pkt.
       Karel Hanousek - Krasna Lipa (CZ) 25 pkt.
10) Barbara Donaszko - Zabrze 24 pkt.

Najlepszą turystką z miasta Lubania była Katarzyna Ziółkowska (30 pkt.), a najlepszym turystą Jacek Sławiński (61 pkt.). Najstarszym uczestnikiem okazał się Willy Hartig z Neustadt in Sachsen - NIEMCY (72 lata), zaś najmłodszym uczestnikiem był Mikołaj Kapszewicz z Zawidowa (10 lat).

- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:

1) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin 15 pkt.
2) Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki - Lubań 13 pkt.
3) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 12 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:

1) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 6 pkt.
2) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. F - Zawidów 5 pkt.
3) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów 4 pkt.
4) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów 3 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:

1) Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań 5 pkt.
2) Gimnazjum Samorządowe nr 3 - Bolesławiec 3 pkt.
3) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary 2 pkt.
4) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY 1 pkt.
     Klub Turystyczny "Mnich" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 1 pkt.

- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:

1) Klub Turystyczny "Ondraszek" przy Oddziale PTTK Dr. A - Zabrze
3) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin
4) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY
5) SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza - Lubań
7) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary
8) Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań
9) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów

- Nagrody specjalne:

  • Puchar Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymała drużyna SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych w Żarach,
  • Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymała drużyna SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,
  • Puchar Zgromadzenia Gmin "Kwisa" dla najlepszej drużyny Związku Gmin "Kwisa" otrzymała drużyna SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,
  • Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymał Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum w Zawidowie,
  • Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymała drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa ze Szczecina,
  • Statuetki Łużyckich Kopalń Bazaltu "Księginki" S.A. w Lubaniu za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymały: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - CZECHY, Klub Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. - NIEMCY oraz SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt in Sachsen - NIEMCY.
- Inne nagrody:

Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Burmistrza Miasta Szklarska Poręba. Nagrody otrzymali:
  • Mirosława Firmowska z Łodzi
  • Władysława Jarosiewicz z Jeleniej Góry
  • Wiesława Wajda z Łodzi
  • Jolanta Kazimierczak z Łodzi
  • Izabela Słodak z Łodzi
- Główny organizator imprezy:

Oddział Miejski PTSM w Lubaniu
ul. Armii Krajowej 9
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (075) 721 6580
tel. (075) 722 6320
tel. kom. 604 927 247
fax. (075) 721 6580
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu

- Współorganizatorzy imprezy:
  • Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
  • Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
  • Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu
  • Starostwo Powiatowe w Lubaniu
  • Urząd Miasta Lubań
  • Urząd Miasta Szklarska Poręba
- Kierownictwo Rajdu:

Komandor - Henryk Sławiński
Z-ca komandora - Tadeusz Sławiński
Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sekretarz - Aleksandra Szydłowska
Skarbnik - Krystyna Sławińska

- Trasy rajdowe prowadzili:

Bogdan Stempkowski, Łukasz Popko,Włodzimierz Beyer, Stanisław Rutkowski, Ewa Parfianowicz, Tadeusz Sławiński, Bogusława Żybort, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Kinga Gordon, Tadeusz Prawelski, Adam Zapłata, Radosław Goś, Dariusz Jabłoński, Robert Wochna, Arkadiusz Zapotoczny oraz Zbigniew Morawski.

- Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sandecka

Patronat honorowy sprawowała Dolnośląska Organizacja Turystyczna z siedzibą we Wrocławiu.
Patronat organizacyjny sprawowała Grupa Robocza "TURYSTYKA"
Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "NYSA" z siedzibą w Jeleniej Górze.

Patronat medialny sprawowały:
Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska"
Miesięcznik Turystyczny "SUDETY"
Telewizja Lokalna Lubań-Bolesławiec
Portal Internetowy "Nasze Sudety"

Powrót na górę strony


Strona istnieje dzięki dofinansowaniu z funduszy PHARE Cross-Border Co-operation
PTSM Lubań © 2001-2020 ptsmluban@poczta.fm