Polska Federacja Popularyzacji Turystyki

LubaNet

Na Szlaku

Ziemia Lubańska

eLuban

Przegląd Lubański

Góry Izerskie

Zarząd Główny PTSM

VIII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA
KARKONOSZE 2006

Logo rajdu

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Komunikat końcowy także jako plik PDF dostępny tutaj.

Wyniki oficjalne imprezy

- Uczestnicy:

Ilość uczestników razem = 448 w tym turystów indywidualnych 36
Ilość zgłoszonych drużyn = 41 w tym sklasyfikowanych 36
Ilość turystów zagranicznych = 119, w tym:
Ilość turystów z Republiki Czeskiej = 28
Ilość turystów z Niemiec = 25
Ilość turystów ze Stanów Zjednoczonych = 62
Ilość turystów z Francji = 4
Ilość tras rajdowych = 9 + 2 trasy jednodniowe według zasad IVV
Ilość uczestników na trasach IVV = 113

W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

W rajdzie uczestniczyły trzy drużyny z Republiki Czeskiej: z KČT Krasna Lipa; dwie z Republiki Federalnej Niemiec: z Parkschule Zittau oraz z SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt w Saksonii; a także jedna międzynarodowa grupa z Heidelberg International Wandering Club

- Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:

  1) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary 214 pkt.
  2) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Stonoga" Dr. A - Łódź Polesie 199 pkt.
  3) Klub Towarzyski "Ondraszek" przy Oddziale PTTK Dr. A - Zabrze 187 pkt.
  4) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań 163 pkt.
  5) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa Dr. A - CZECHY 153 pkt.
  6) Grupa Towarzyska - Leszno 130 pkt.
  7) Szkolne Koło PTSM nr 82 przy Zespole Szkół nr 2 - Brwinów 125 pkt.
  8) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. C - Szczecin 116 pkt.
  9) Zespół Szkół Gimnazjalnych i Licealnych - Mirsk 109 pkt.
10) Drużyna Towarzyska - Konin 105 pkt.
11) Gimnazjum nr 13 im. Józefa Bema Dr. A - Łódź 100 pkt.
12) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin 95 pkt.
13) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów 94 pkt.
       SKKT-PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza Dr. A - Lubań 94 pkt.
15) Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II - Sulików 93 pkt.
16) Grupa Towarzyska "Superlinia" Elektrownia Turów - Bogatynia 91 pkt.
17) Gimnazjum nr 13 im. Józefa Bema Dr. B - Łódź 89 pkt.
18) Gminne Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego Dr. A - Zaręba k/Lubania 88 pkt.
19) SKKT-PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza Dr. B - Lubań 85 pkt.
20) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki - Lubań 81 pkt.
21) SBB Deutscher Alpenverein - Neustadt in Sachsen - NIEMCY 76 pkt.
       Gminne Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego Dr. B - Zaręba k/Lubania 76 pkt.
23) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 75 pkt.
24) Międzyszkolne Koło PTSM "Piastów" - Lubań 70 pkt.
25) Koło Skautów przy Zespole Szkół Rolniczych - Lubsko 69 pkt.
       Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów 69 pkt.
27) Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego - Lubań 68 pkt.
28) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. E - Zawidów 65 pkt.
29) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin 64 pkt.
30) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa Dr. B - CZECHY 58 pkt.
       SKKT-PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza Dr. C - Lubań 58 pkt.
       Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań 58 pkt.
33) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa Dr. C - CZECHY 56 pkt.
34) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. C - Zawidów 47 pkt.
35) Parkschule - Mittelschule - Zittau - NIEMCY 44 pkt.
36) Drużyna Towarzyska - Szczecin 42pkt.
37) Drużyna Towarzyska - Wrocław/Złotoryja (nie klasyfikowana)
38) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Stonoga" Dr. B - Łódź Polesie (nie klasyfikowana)
39) SKKT-PTSM przy Szkole Podstawowej Dr. C - Kościelnik k/Lubania (nie klasyfikowana)
40) Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej - Świeradów Zdrój (nie klasyfikowana)
41) Grupa Towarzyska PTTK - Lubsko (nie klasyfikowana)

- Klasyfikacja indywidualna rajdu:

  1) Grzegorz Ziółkowski - Lubań 53 pkt.
  2) Jacek Sławiński - Lubań 48 pkt.
  3) Jerzy Wiśniewski - Żary 44 pkt.
  4) Roman Sobański - Poznań 33 pkt.
  5) Barbara Domaszko - Zabrze 29 pkt.
  6) Edmund Gorczyca - Szczecin 25 pkt.
  7) Jacek Sobczyński - Łódź 24 pkt.
  8) Wiktor Pietrucki - Żary 18 pkt.
       Łukasz Wiora - Gliwice 18 pkt.
  9) Jerzy Michalak - Skierniewice 13 pkt.
10) Helena Sandecka - Lubań 10 pkt.

Najlepszą turystką z miasta Lubania była Helena Sandecka (10 pkt.), a najlepszym turystą Grzegorz Ziółkowski (53 pkt.). Najstarszym uczestnikiem okazał się Gerhard Schmidt z Neustadt in Sachsen - NIEMCY (78 lat), zaś najmłodszą uczestniczką była Teresa Warchoł z Sulikowa (6 lat).

- Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:

1) Gimnazjum nr 13 im. Józefa Bema Łódź 9 pkt.
2) SKKT-PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza - Lubań 6 pkt.
3) Zespół Szkół Gimnazjalnych i Licealnych - Mirsk 3 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:

1) Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego - Lubań 6 pkt.
2) Szkolne Koło PTSM nr 82 przy Zespole Szkół nr 2 - Brwinów 4 pkt.
3) Parkschule - Mittelschule - Zittau - NIEMCY 1 pkt.

- Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:

1) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań 6 pkt.
2) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary 5 pkt.
3) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Stonoga" - Łódź Polesie 4 pkt.
4) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY 2 pkt.
5) Grupa Towarzyska - Leszno 1 pkt.

- Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:

1) Klub Towarzyski "Ondraszek" przy Oddziale PTTK Dr. A - Zabrze
2) IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. C - Szczecin
3) Klub Turystyki Pieszej PTTK "Stonoga" Dr. A - Łódź Polesie
4) Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa Dr. A - CZECHY
5) Szkolne Koło PTSM nr 82 przy Zespole Szkół nr 2 - Brwinów
6) Zespół Szkół Gimnazjalnych i Licealnych - Mirsk
7) SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary
8) Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów
9) Ognisko TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej - Lubań

- Nagrody specjalne:

  • Puchar Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymało SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych w Żarach,
  • Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymała drużyna Ogniska TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu,
  • Puchar Zgromadzenia Gmin "Kwisa" dla najlepszej drużyny Związku Gmin "Kwisa" otrzymała drużyna Ogniska TKKF "Osiedle" przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu,
  • Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymał Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum w Zawidowie,
  • Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymała drużyna Szkolnego Koła PTSM nr 82 przy Zespole Szkół nr 2 w Brwinowie,
  • Statuetki Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymały: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - CZECHY, Heidelberg International Wandering Club z Heidelbergu - STANY ZJEDNOCZONE, SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt in Sachsen - NIEMCY, Gimnazjum Parkschule - Mittelschule z Zittau - NIEMCY.
- Inne nagrody:

Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze. Nagrody otrzymali:
  • Andrzej Żebrowski z Łodzi
  • Jerzy Michalak ze Skierniewic
  • Adam Ślizowski z Sosnowca
  • Beata Nowacka z Ostrowa Wielkopolskiego
  • Joanna Wojciechowska z Wolsztyna
- Główny organizator imprezy:

Oddział Miejski PTSM w Lubaniu
ul. Armii Krajowej 9
59-800 Lubań
e-mail: ptsmluban@poczta.fm
tel. (075) 721 6580
tel. (075) 722 6320
tel. kom. 604 927 247
fax. (075) 721 6580
fax. (075) 722 2305
przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu

- Współorganizatorzy imprezy:
  • Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze
  • Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu
  • Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu
  • Starostwo Powiatowe w Lubaniu
  • Urząd Miasta w Lubaniu
- Kierownictwo Rajdu:

Komandor - Henryk Sławiński
Z-ca komandora - Tadeusz Sławiński
Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski
Sekretarz - Aleksandra Szydłowska
Skarbnik - Krystyna Sławińska

- Trasy rajdowe prowadzili:

Bogdan Stempkowski, Łukasz Popko,Włodzimierz Beyer, Stanisław Rutkowski, Krzysztof Podkowiński, Bogusława Żybort, Ewa Parfianowicz, Tadeusz Sławiński, Leokadia Szmidt, Kinga Gordon, Paweł Łupicki, Adam Zapłata, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Zbigniew Cybulski, Zenon Górka, Radosław Goś, Dariusz Jabłoński.

- Tłumaczenie na język angielski:

Justyna Sławińska, Kamila Widzisz

Patronat medialny sprawował Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska",
Miesięcznik Turystyczny "SUDETY" oraz Telewizja Lokalna Lubań-Bolesławiec
Patronat organizacyjny sprawowała Grupa Robocza "TURYSTYKA"
Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "NYSA"

Powrót na górę strony


Strona istnieje dzięki dofinansowaniu z funduszy PHARE Cross-Border Co-operation
PTSM Lubań © 2001-2020 ptsmluban@poczta.fm